Sivilce, kızarıklık, hassasiyet üçlüsü

12:53  Merhaba ! Öncelikle bugün güzel birgün olması dileğiyle..Nereden başlasam bilemiyorum. Cildimden çok çektiğimi söylemem gerek.sivilce var , kızarıklık var ,sivilce akne izleri ve kılcal damar sorunu bile var kısacası varda var=D Bugüne kadar pek çok ürün denedim ama hiçbir işe yaramadı roaccutane kullanamadım çünkü bana dokunuyor. Denediğim tüm bu kremler cildimin ph ını veya dengesini bozmuş olmalıki cildim çok hassaslaştı eskiden bu kadar değildi.Pek çok cilt doktoruna gittim hep benzer hep aynı ilaçlar ama bu sefer çok iyi bir cilt doktoru cildim için daha önce kullanmadığım ve duymadığım ilaçlar verdi cildimin kızarıklığı ve hassasiyetten çıkan bu sivilceler için..2 gündür kullanıyorum ve iyi geldiğini hissediyorum hissetmekle kalmayıp görüyorum diyebilirim..Uzun süre tedavi olarak kullandığımdaki gelişmeleri zaman geçtikçe bildiricem.Ama bugünlük belki denemek isteyenleriniz olabilir diye bu ilaçları kısaca tanıtmayı düşünüyorum.
    Öncelikle birinci sırada etken maddesi Ornidazol olan ORNİSİD isimli bir antibiyotik var.Bu ilaç bakterilere karşı etkili olup vücuttaki iltihapları kurutan bir ilaç dolayısıyla sivilcelerimize iyi geliyor.
   Kullandığım kreme gelirsek ELİDEL krem kortizon içermeyen bir krem.İltihaba ve egzamadaki gibi karakteristik kızarıklık ve kaşıntılara iyi geliyor.


Fiyatı 60 tl olan bir krem bu ancak belirtmeliyim ki bu ilacı kullanan kişilerde çok nadirde olsa cilt kanseri olanlar görülmüş fakat prospektusunde yazdığına göre bu araştırılmış ve bu kremin kullanılmasından dolayı olabilecek nedensel bir bağlantı bulamamışlar.
     Ve son olarak nemlendirici TOPİCREM light soothing kremi kullanıyorum.Hassas ciltler için olan yatıştırıcı bir nemlendirici krem bu.Baya da güzel severek kullanıyorum karma ciltler için uygun olan bir nemlendirici=)) Ne yazık ki bununda fiyatı 80 lira kadar =(  
    
Kullandığım ürünler bunlar şimdilik gayet iyi gidiyoruz.Gelişmeleri düzenli bir süre kullanımdan sonra bildiricem..                 
Herkese iyi günleerrrr ve güzel ciltler !!!=))

You Might Also Like

0 yorum